W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek na drodze wojewódzkiej nr 178 w miejscowości Łąki

06.07.2021

W dniu 06.07.2021 r. o godzinie 10:26 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na drodze wojewódzkiej nr 178 przed miejscowością Łąki, gm. Wałcz.

Zdjęcie przedstawia strażaków i samochód osobowy po uderzeniu w drzewo na tle wozu strażackiego i karetki pogotowia

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG KP PSP Wałcz, dowódców JRG KP PSP Wałcz, Wojskową Straż Pożarną z Wałcza oraz OSP Witankowo. Po dojeździe na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy marki Opel znajduje się częściowo na pasie drogi a w jego wnętrzu znajduje się nieprzytomny kierowca. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do uwięzionego poszkodowanego przy pomocy hydraulicznego sprzętu ratowniczego, odłączenia akumulatora w pojeździe. W trakcie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon kierowcy. W działaniach udział brali również policjanci z KPP Wałcz. Działania zakończono o godz. 11:36.

Tekst: kpt. Marcin Kulczyk

Zdjęcia: KP PSP Wałcz