W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek w miejsowości Gostomia

07.08.2021

W dniu 07 sierpnia 2021 o godz. 18:08 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich DW 178 i 179 w miejscowości Gostomia z udziałem trzech samochodów osobowych.

Zdjęcie przestawia trzy pojazdy uczestniczące w wypadku komunikacyjnym

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z KP PSP Wałcz oraz zastęp z Wojskowej Straży Pożarnej. Po dojeździe zastępów PSP na miejsce zdarzenia stwierdzono, że dwa samochody stoją na środku skrzyżowania z wyraźnymi uszkodzeniami karoserii, natomiast trzecie auto znajdowało się w przydrożnym rowie. Kierowcy wraz z pasażerami opuścili pojazdy o własnych siłach. Łącznie w autach osobowych podróżowało 5 osób z czego dwie zostały przetransportowane przez ZRM do szpitala.

Działania zastępów polegały na wstrzymaniu komunikacji w ruchu lądowym, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej osobom poszkodowanym oraz przekazanie ich dla pogotowia ratunkowego, odłączeniu akumulatorów w samochodach, absorpcja wycieków eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów.

Dochodzenie w sprawie przyczyny zdarzenia prowadzi KP Policji w Wałczu.

Tekst: mł.asp.Piotr Hertel
Zdjęcia: KPPSP Wałcz

Zdjęcia (3)