W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczysta zmiana służby w KP PSP w Węgorzewie z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

02.05.2021

Poczet flagowy idzie w kierunku masztu celem podniesienia flagi państwowej. Za pocztem widoczny jest różowy budynek i świerki.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto państwowe, ustanowione w 2004r. ustawą Sejmu RP, które ma propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych, które wielokrotnie na przestrzeni wieków podlegały zmianie. Oficjalny wygląd polskiej flagi został ustalony podczas Sejmu Królestwa Polskiego w 1831r, a w prawie państwowym zatwierdzono go w roku 1919.

W tym roku z uwagi na panującą pandemię Covid-19 w naszym kraju obchody wyglądały inaczej niż zwykle. Jednak bez względu na obecną sytuację szacunek węgorzewskich strażaków do flagi państwowej pozostaje bez zmian. Z zachowaniem reżimu sanitarnego i z szacunkiem do barw narodowych w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie podniesiono Flagę Rzeczypospolitej Polskiej.

Zdjęcia: asp.Rafał Zegan

Zdjęcia (3)