W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka

28.05.2021

Uroczysta zbiórka na palcu komendy. NA placu stoją strażacy, naprzeciwko nich stoi dowódca uroczystości, który oddaje honor podczas podnoszenia flagi państwowej na maszt. Za strażakami znajduje się budynek komendy i widoczne są samochody strażackie.

28 maja 2021 r. na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. Obchody rozpoczęła msza święta odprawiona w intencji strażaków w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Węgorzewie. W tak uroczystym dniu zaszczycili nas swoją obecnością: Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Adam Jastrzębski, Pan Jarosław Babalski Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, przedstawiciele samorządu terytorialnego, Wojska Polskiego, Policji, Ochotniczych Straży Pożarnych, oraz zaproszeni goście, wśród których nie mogło zabraknąć weteranów służby pożarniczej.

Podczas uroczystości zostały wręczone odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych awansów!

 

Opracowanie: st. kpt. Lalak Ireneusz;

Zdjęcia: mł. asp. Adrian Socha

Zdjęcia (3)