W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla Komendy Powiatowej PSP w Wejherowie - Dofinansowanie z WFOSiGW w Gdańsku

11.01.2021

„Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie”.

Logo Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

W ramach umowy z dofinansowaniem WFOŚiGW w Gdańsku na rok 2020 został zakupiony ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu SCANIA N323 o mocy 410 KM. Całkowity koszt kwalifikowany realizacji zadania wyniósł 1 089 780 zł, przy dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 250  000 zł.

SCANIA P 410

Nowy ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy  będzie stanowił wyposażenie Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Rumi, zapewniając sprawną realizację zadań z zakresu prowadzenia działań gaśniczych oraz ratownictwa chemiczno-ekologicznego. Pozyskany pojazd wyprodukowany zgodnie z aktualnymi standardami środowiskowymi zastąpił wyeksploatowany, użytkowany dotychczas w jednostce   15 - letni przestarzałej konstrukcji pojazd ratowniczo – gaśniczy.  Czasookres użytkowania dla tego typu pojazdów zgodnie
z normą eksploatacji wynosi 15 lat.

 Wyposażenie jednostki w nowy pojazd ratowniczo – gaśniczy wpłynie na podniesienie skuteczności i efektywności prowadzonych działań ratowniczych w zakresie działań gaśniczych oraz likwidacji zdarzeń z zakresu ratownictwa chemiczno-ekologicznego na terenie powiatu wejherowskiego oraz województwa pomorskiego.

Logo WFOSiGW

Realizacja przedsięwzięcia w znacznym stopniu przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego oraz zdrowia i życia mieszkańców powiatu wejherowskiego poprzez:
1)  usprawnienie organizacji i prowadzenia akcji ratowniczych na akwenach wodnych,

2)  ochronę instalacji i urządzeń służących do ochrony środowiska,

3) ograniczenie skażeń substancjami ropopochodnymi oraz innymi substancjami toksycznymi, cieków i akwenów wodnych,

4) zabezpieczenie terenów przed powodzią i podtopieniami oraz usuwanie skutków takich zdarzeń, a także ochrona ujęć wód podziemnych.

www.wfos.gdansk.pl

Materiały

www.wfos.gdansk.pl

Zdjęcia (2)