W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Budowa strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce wraz z magazynem przeciwpowodziowym - briefing prasowy

02.10.2020

Wizualizacja nowo projektowanego budynku Komendy Powiatowej PSP w Wieliczce

Postęp prac

1 października 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Wieliczce odbyło się spotkanie dotyczące postępu prac związanych z budową strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce wraz z magazynem przeciwpowodziowym.

Uczestniczyły w nim osoby szczególnie zaangażowane w realizację przedmiotowej inwestycji, m.in.: poseł na Sejm RP - Urszula Rusecka, poseł na Sejm RP – Rafał Bochenek, wojewoda małopolski – Łukasz Kmita, małopolski komendant wojewódzki PSP - st. bryg. Piotr Filipek wraz z zastępcą – st. kpt. Przemysławem Przęczkiem, wicemarszałek województwa małopolskiego – Łukasz Smółka, starosta wielicki – Adam Kociołek, przewodniczący Rady Powiatu Wielickiego – Tomasz Tomala oraz komendant powiatowy PSP w Wieliczce – mł. bryg. Leszek Kasiński.

Pozwolenie na budowe

Podkreślić należy, że 9 września 2020 r. uzyskano pozwolenie na budowę obejmujące zakresem całą inwestycję (dwa etapy I i II), a w dniu 28 września 2020 r. KW PSP w Krakowie ogłosiła przetarg na budowę strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce wraz z magazynem przeciwpowodziowym.

Nowy obiekt powstanie w rejonie skrzyżowania drogi krajowej 94 i tzw. wschodniej obwodnicy Wieliczki (ul. Powstania Styczniowego).

Nowy budynek

W nowym budynku na pewno nie zabraknie miejsca. Powierzchnia użytkowa zaprojektowanego budynku to 2199 m2. Sama część garażowa, w której przewidziano 6 podwójnych boksów, będzie miała ponad 640 m2. Będzie też wydzielona część warsztatowa, stacja serwisowa aparatów ochrony układu oddechowego i myjnia. Druga część budynku przeznaczona zostanie na biura, pomieszczenia socjalne i szkoleniowe.

Ukształtowanie terenu zmusiło architektów do zaprojektowania niestandardowego placu manewrowego, lecz dzięki niemu znajdzie się miejsce na magazyny przeciwpowodziowy oraz pomieszczenie do magazynowania sprzętu pozostającego do dyspozycji strażaków.

Nowy gmach straży pożarnej będzie nowocześnie wyposażony. Poza stanowiskiem kierowania i salą szkoleniową strażacy będą mieć także do dyspozycji dobrze wyposażoną pralnię czy pomieszczenia socjalne

Zdjęcia (6)