W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar budynku gospodarczego w miejscowości Zabawa

14.07.2021

Na zdjęciu widoczny cały budynek gospodarczy w płomieniach. Przed budynkiem stoją zbiorniki z wodą.

14 lipca 2021 r. około godziny 11:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wieliczce przyjęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Zabawa.

Pożar miał miejsce niedaleko nowobudowanej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce. Zastępy JRG Wieliczka szybko dojechały na miejsce zdarzenia rozpoczynając działania gaśnicze. Następnie na miejsce dotarły także Ochotnicze Straże Pożarne z Wieliczki i Czarnochowic.

Pożarem objęty był cały drewniany budynek gospodarczy, w którym znajdowały się maszyny oraz narzędzia rolnicze. Obok budynku znajdowała się także pasieka. Z tego względu działania prowadzono równocześnie gasząc pożar i działając w obronie zagrożonej pasieki. Pożar szybko opanowano i ugaszono.

Podczas tego typu działań w upalane dni należy także zwrócić uwagę na obciążenie organizmu strażaka. Podejmuje on intensywny wysiłek fizyczny w pełnym umundurowaniu i zabezpieczeniu w wysokiej temperaturze powietrza. Wymaga to ponad przeciętnej wydolności, ale także odpowiedniej organizacji działań przez dowódcę akcji.

Opracowanie: st. kpt. Damian Chmura

Zdjęcia: archiwum JRG

Zdjęcia (5)