W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar budynku w Lednicy Górnej

27.12.2020

Na zdjęciu widoczny budynek mieszkalny jednokondygnacyjny. Elewacja koloru zielonego z drewna. Całkowicie spalony dach, brak poszycia dachowego. Na dachu strażacy dogaszający pożar. Obok budynki gospodarcze.

27 grudnia 2020 r. tuż przed godziną 23:00, dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Wieliczce otrzymał telefoniczne zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Lednica Górna. Do zdarzenia zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG Wieliczka oraz OSP Wieliczka. Po niespełna 5 minutach na miejsce dojechały pierwsze zastępy - niestety w chwili przybycia cały dach budynku objęty był pożarem. Działania strażaków polegały głównie na ugaszeniu pożaru oraz obronie sąsiednich budynków przed rozprzestrzenieniem się ognia. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Po ponad 2 godzianach działań zastępy wróciły do koszar.

Opracowanie: st. kpt. Michał Masternak, KP PSP w Wieliczce
Zdjęcie: archiwum JRG