W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar cysterny z olejem napędowym

02.02.2021

Na zdjęciu widoczna cysterna oraz strażacy w ubraniach specjalnych

02.02.2021 r.  dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Wieliczce otrzymał zgłoszenie z miejscowości Grabie o pożarze cysterny przwożacej 16 000 litrów oleju napędowego.

Kierowca cysterny przed przybyciem na miejsce straży pożarnej podjał działania gaśnicze przy użyciu gaśnicy proszkowej będącej na wyposażeniu pojazdu, dzięki czemu nie doszło do rozprzestrzenienia sie pożaru oraz  nagrzania płaszcza zbiornika z paliwem.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej przystąpiono do zabezpieczenia pożarowego pojazdu oraz sprawdzenia kamerą termowizyjną temperatury płaszcza zbiornika. W dalszej kolejności zabezpieczono również wyciek oleju napędowego. Po zakończonych działaniach pojazd został przekazany właścicielowi do nadzorowania oraz dalszego zabezpieczenia.

opracował: asp. Robert Kmiecik

zdjęcie: archiwum JRG