W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar w miejscowości Wola Zabierzowska

08.09.2021

W dniu 8 września o godzinie 13:21 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego.

Pożar budynku mieszkalnego

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że pożarem objęte jest poddasze oraz przybudówka budynku. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody.

W celu dotarcia do źródła ognia niezbędne było wykonanie rozbiórki części poddasza. W działaniach brało udział JRG Wieliczka, OSP Niepołomice, OSP Wola Batorska, OSP Zabierzów Bocheński, OSP Wola Zabierzowska oraz Policja.

Ze względu na charakter oraz dynamikę zdarzenia na miejsce zadysponowano także grupę operacyjną w składzie: zastępca dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej asp. sztab. Paweł Czapla oraz starszy specjalista wydziału ds. operacyjno-szkoleniowych st. kpt. Robert Ulman.

Dziękujemy wszystkim jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych biorącym udział w zdarzeniu za gotowość operacyjną i szybką interwencję !

 

Opracowanie: st. kpt. Robert Ulman

Zdjęcie: archiwum JRG