W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar w stadninie koni w Gdowie

03.01.2021

Na zdjęciu budynek jednokondygnacyjny z poddaszem objęty pożarem. Widoczny wydobywający się dym z dachu. Na zdjęciu również rozstawiona drabina pożarnicza oraz samochody ratowniczo - gaśnicze w czasie prowadzonych działań

Tuż przed godziną 16 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Wieliczce wpłynęło zgłoszenie  o pożarze budynku w stadninie koni w Gdowie. Jak wynikało z otrzymanych informacji pożarem objęty był budynek, w którym znajdują się konie. Pierwsza jednostka straży pożarnej przybyła na miejsce w niespełna 6 min. Z rozpoznania przeprowadzonego na miejscu okazało się, że pożarem objęta była część mieszkalna zaadaptowana na poddaszu budynku oraz część, w której składowano siano - nie ma zagrożenia dla koni, zostały ewakuowane z obiektu. Strażacy by ugasić pożar musieli wykonać niezbędne prace rozbiórkowe części konstrukcji budynku, w tym poszycia dachu. W działaniach ratowniczo - gaśniczych trwających ponad 8 godzin brało łącznie udział 10 zastępów Straży Pożarnej. W wyniku zdarzenia nie było osób poszkodowanych.

Opracowanie: st. kpt. Michał Masternak, KP PSP w Wieliczce
Zdjęcia: archiwum JRG, OSP Gdów

Zdjęcia (3)