W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę strażnicy KP PSP w Wieliczce

02.07.2021

Uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę strażnicy KP PSP w Wieliczce

2 lipca 2021 r. na placu budowy przy ul. Powstania Styczniowego w Wieliczce odbyła się uroczysta zbiórka z okazji podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce. 

W wydarzeniu udział wzięli m.in.:  posłowie na Sejm RP – Urszula Rusecka oraz Rafał Bochenek, wojewoda małopolski - Łukasz Kmita, wicemarszałek województwa małopolskiego - Łukasz Smółka, małopolski komendant wojewódzki PSP - st. bryg. Piotr Filipek wraz z zastępcą - mł. bryg. Przemysławem Przeczkiem, zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie - insp. Rafał Leśniak, komendant powiatowy PSP w Wieliczce – mł. bryg. Leszek Kasiński, starosta wielicki – Adam Kociołek, dyrektor naczelna krakowskiego pogotowia ratunkowego – dr n. med. Małgorzata Popławska, przewodniczący rady powiatu wielickiego – Tomasz Tomala oraz wielu innych znamienitych gości.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku wojewodzie małopolskiemu przez dowódcę uroczystości st. kpt. Marka Witka. Następnie małopolski komendant wojewódzki PSP przywitał wszystkich przybyłych gości.

To zasługa ludzi, którzy przez wiele lat dokładali starań, aby bezpieczeństwo pożarowe w Małopolsce funkcjonowało na najwyższym poziomie. Dzisiaj symbolicznie otwieramy kolejną inwestycję, choć tak naprawdę jej realizacja już się rozpoczęła. To również fakt godny zauważenia – wszystkim nam zależy, aby tego rodzaju inwestycje nie czekały w kolejce, ale możliwie jak najszybciej były realizowane – bo od tego uzależnione jest bezpieczeństwo nas wszystkich – podkreślał w swoim przemówieniu st. bryg. Piotr Filipek.

Kolejno, zgodnie z obowiązującym ceremoniałem po odczytaniu i podpisaniu aktu erekcyjnego nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego. Poświęcenia dokonał kapelan małopolskich strażaków ks. bryg. Władysław Kulig w asyście kapelana wielickich strażaków ks. Stanisława  Łomnickiego.

W trakcie uroczystości Kapituła Orderu Św. Floriana Cracovia uhonorowała ks. Stanisława  Łomnickiego orderem św. Floriana Cracovia w dowód uznania za dotychczasowe zasługi na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

Na zakończenie uroczystości w ramach podziękowania mł. bryg. Leszek Kasiński wręczył symboliczne upominki wszystkim, którzy przyczynili się do rozpoczęcia prac w ramach inwestycji.

 

Opracowanie: mł. bryg. Sebastian Woźniak – rzecznik prasowy małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Zdjęcia: KP PSP Wieliczka.

Zdjęcia (20)