W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pracowite południe wielickich strażaków

26.05.2021

Na zdjęciu widoczny walec drogowy który częściowo stoi na naczepie ( przedni wał), a częściowo na drodze ( tylni wał). Walec znajduje się w poprzek naczepy, blokując jeden pas ruchu.

26.05.2021 r. w godzinach południowych na terenie powiatu wielickiego doszło do kilku zdarzeń niemalże równocześnie.
O godzinie 11:37 w miejscowości Targowisko na DW 963 miał miejsce wypadek. Zderzeniu uległ samochód osobowy z TIR-em w wyniku czego, jedna osoba została poszkodowana.  W trakcie działań na DW 963 Straż Pożarna przyjęła także zgłoszenie z monitoringu w obiekcie Coca-Cola (miejscowość Staniątki) . Przybyła na miejsce Staż Pożarna stwierdziła alarm fałszywy. Do kolejnego zdarzenia  doszło w Wieliczce. Otóż wracająca ze zdarzenia grupa operacyjna Państwowej Straży Pożarnej najechała na nietypowe zdarzenie. W Wieliczce na DK94 doszło do zsunięcia się walca drogowego z naczepy ciągnika siodłowego. W zdarzeniu nie stwierdzono osób poszkodowanych. Walec natomiast znacznie utrudniał ruch na DK 94.
Równoczesne występowanie kilku zdarzeń, stanowi duże wyzwanie dla Strażaków. Wymaga sprawnej koordynacji działań, mobilności i elastyczności. Niezastąpiona w takich momentach jest także pomoc jednostek OSP i pozostałych służb.

Opracownie : st. kpt. Chmura Damian

Zdjęcia : archiwum JRG

Zdjęcia (5)