W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dystrybucja maseczek i płynów do dezynfekcji do parafii na terenie Powiatu Wołomińskiego

02.04.2021

W dniach 31.03.2021 – 01.04.2021 przeprowadzono dystrybucję środków ochrony indywidualnej (maseczek ochronnych), oraz płynu do dezynfekcji rąk do wszystkich parafii na terenie Powiatu Wołomińskiego. To część ogólnopolskich działań koordynowanych przez wojewodów.

Na środku zdjęcia widoczny jest utwardzony plac manewrowy o powierzchni asfaltowej w kolorze szarym, na którym stoi lekki samochód Mikrobus marki Ford Transit z otwartymi drzwiami bagażnika, obok którego stoi lekka przyczepka strażacka Suski. W bagażniku znajdują się kartony ułożone w stosie ze środkami ochrony indywidualnej. Z prawej strony zdjęcia przedstawiono pracownika sekcji kwatermistrzowskiej zwróconego do bagażnika pojazdu, który kontroluje ilość środków ochrony indywidualnej.

Maseczki pochodzące z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych najpierw trafiły do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie. Zadanie dostarczenie maseczek do parafii zlecono  jednostkom OSP.

O dalszym rozdysponowaniu środków ochrony osobistej będą decydować proboszczowie.

W powiecie wołomińskim na 40 parafii rozdysponowano 209000 maseczek jednorazowych i 1275 litrów płynu.

 

Opracował : mł. asp. Piotr Łukasiuk
Zdjęcia: ogn. Marcin Paderewski

Zdjęcia (4)