W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar garażu w Wołominie

11.04.2021

Dnia 11 kwietnia 2021r. o godz. 5:30 doszło do pożaru garażu w miejscowości Wołomin przy ulicy Poniatowskiego. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

 Na środku zdjęcia widoczni są czterej strażacy ubrani w nomexy oraz hełmy, którzy dogaszają i przelewają garaż który uległ spaleniu w wyniku pożaru oraz wynoszą spalone drewniane elementy. Po prawej stronie zdjęcia widoczny jest murowany budynek wykonany z czerwonej cegły , do którego przylegał spalony garaż. Po lewej stronie stoi blaszany garaż, który również uległ zniszczeniu w wyniku pożaru. Posiada powyginaną i zdeformowaną blachę koloru szarego. Nad garażem unosi się chmura siwego dymu. W prawym dolnym rogu na zdjęciu widać również część samochodu osobowego koloru srebrnego, u którego w wyniku pożaru spaleniu uległa przednia maska oraz dach samochodu. Nad samochodem znajdują się odstające gałęzie.

W chwili przybycia straży pożarnej na miejsce zdarzenia pożarem objęty był drewniany garaż oraz stojący w jego pobliżu samochód osobowy. Pożar rozprzestrzeniał się na sąsiedni budynek. W pierwszej chwili działania strażaków polegały na podaniu wody na zagrożony pożarem budynek zlokalizowany na sąsiedniej działce. Następnie przystąpiono do natarcia na pożar i jego ugaszenia. Aby zlikwidować ukryte zarzewia ognia wymagane były prace rozbiórkowe konstrukcji garażu oraz składowanego w nim drewna.

W działaniach brały udział zastępy: JRG Wołomin, OSP Wołomin, OSP Zagościniec, OSP Majdan.
 
Opracował : mł. asp. Jan Sobków
Zdjęcia: KP PSP Wołomin

 

Zdjęcia (2)