W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar samochodu w Kobyłce

10.07.2021

W dniu 10.07.2021 r. w miejscowości Kobyłka doszło do pożaru samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

Zdjęcie przedstawia akcję ratowniczą – gaśniczą samochodu osobowego, zaparkowanego na chodniku. Na środku zdjęcia widoczny jest samochód osobowy koloru białego, który jest objęty pożarem. Widoczne są płomienie ognia wydobywające się z karoserii. Po prawej stronie, na drodze znajduje się strażak, w ubraniu specjalnym koloru piaskowego, na głowie nosi hełm koloru czerwonego. Funkcjonariusz gasi pożar, trzymając w dłoniach linie gaśniczą. Po lewej stronie zdjęcia widoczny jest budynek mieszkalny oraz ogrodzenie posesji. W oddali, wzdłuż chodnika rosną drzewa, widoczne są zaparkowane inne samochody.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia straży pożarnej stwierdzono, że na chodniku przy posesji prywatnej znajduje się samochód osobowy Ford, który w całości jest objęty ogniem.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu piany gaśniczej na samochód aż do całkowitego ugaszenia wszystkich zarzewi ognia. Przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono temperaturę wraku samochodu – nie stwierdzono nagrzanych miejsc stwarzających niebezpieczeństwo.
W zdarzeniu brały udział jednostki: JRG Wołomin oraz OSP Kobyłka.


Opracował: mł. kpt. Adam Niedek        
Zdjęcia: KP PSP Wołomin

Zdjęcia (2)