W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar w stolarni w miejscowości Cegielnia

28.08.2021

W dniu 28.08.2021r. w godzinach południowych doszło do pożaru trocin w stolarni w miejscowości Cegielnia. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

Na pierwszym planie zdjęcia widoczny jest niebieski zbiornik, do którego na jednej ze ścianek zamontowane są dwa silniki, jeden w kolorze szarym, a drugi w kolorze zielonym. Na tej samej ściance znajduje się również panel z przyciskami sterującymi w kolorach czarnym, zielonym i czerwonym. W zbiorniki znajdują się trociny. Na podłodze budynku znajdują się rozsypane trociny. W dalszej części zdjęcia widać czterech strażaków w specjalnych ubraniach, którzy gaszą palące się trociny w drugim ze zbiorników. Dwóch strażaków trzyma duży biały worek , a trzeci znajduje się na podeście zbiornika i zalewa wodą palące się trociny. W tle za zbiornikiem widać stojącego czwartego strażaka biorącego udział w zdarzeniu. Pomieszczenie jest lekko zadymione. Na dwóch ścianach budynku znajdują się duże okna.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia z budynku produkcyjnego wydobywał się dym. Na linii produkcyjnej pelletu w jednym ze zbiorników zapaliły się trociny. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się trocin przy użyciu wiadra z wodą aby nie spowodować poderwania pyłu. Następnie budynek oddymiono i przewietrzono oraz usunięto spalone trociny poza budynek stolarni.
W działaniach brały udział zastępy : JRG Wołomin,  OSP Radzymin, OSP Słupno.
 
Opracował : mł.asp. Mateusz Wólczyński
 Zdjęcia:  KP PSP Wołomin

Zdjęcia (1)