W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Tragiczny wypadek na S8

07.08.2021

Dnia 07.08.2021r. w godzinach popołudniowych doszło do tragicznego w skutkach wypadku komunikacyjnego na trasie S8 w okolicach nieczynnego węzła drogowego. W wyniku zdarzenia jedna osoba zginęła na miejscu, a druga została zabrana do szpitala.

Zdjęcie pokazuje wywrócony kołami do góry ciągnik siodłowy ciężarówki, która spadła z wiaduktu z trasy S8. Na pierwszym planie widać leżące na trawie elementy samochodu ciężarowego i ładunku, które uległy zniszczeniu po upadku ciężarówki z wiaduktu: karoseria kabiny, błotnik od koła, palety, deski, a także sprzęt przysposobiony do działań ratowniczych: szpadel i kuweta na cieknące paliwo z baku. Po prawej stronie zdjęcia widać część czerwonego parawanu strażackiego. Obok parawanu jest strażak ustawiony tyłem w ubraniu specjalnym piaskowym i czerwonym hełmie. W tle za strażakiem widać klęczącego drugiego strażaka operującego przewodami hydraulicznymi na bębnie oraz osoby postronne stojące za rzeką płynącą pod wiaduktem. W centrum zdjęcia usytuowany jest zniszczony, leżący na dachu ciągnik siodłowy. Jego czerwona kabina została zgnieciona pod wpływem ciężaru naczepy, której przód widać pod tylnymi kołami ciągnika siodłowego. Za leżącym ciągnikiem siodłowym usytuowany jest wiadukt trasy S8. Na górze zdjęcia widać drewniane panele odgradzające jezdnię trasy S8, a także odcinek brakujący, który zniszczyła ciężarówka. Na wiadukcie widać stojącego strażaka w ubraniu specjalnym piaskowym i czerwonym hełmie. W tle zdjęcia widać konstrukcje wiaduktu od dołu oraz nasyp pod wiaduktem obrośnięty trawą. Po prawej stronie zdjęcia obok tylnych kół, leżącego ciągnika siodłowego, stoi osoba w kamizelce odblaskowej, a za nią widać łąkę i las.

Na miejscu strażacy zastali zablokowane dwa pasy ruchu w kierunku Białegostoku oraz zniszczone trzy samochody osobowe. Samochód ciężarowy przebił bariery energochłonne i spadł z wiaduktu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie przystąpiono do wykonania dostępu do zakleszczonego kierowcy ciężarówki. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń lekarz stwierdził zgon poszkodowanego. Dodatkowo strażacy zabezpieczali lądowisko LPR i zneutralizowali wyciek paliwa z ciężarówki na rzece za pomocą zapór sorpcyjnych.

W zdarzeniu brały udział: zastępy JRG Wołomin, OSP Kobyłka, OSP Radzymin, OSP Chrzęsne, Grupa Operacyjna KW PSP Warszawa, ZRM, LPR, Policja, Prokurator.

Opracował: mł. kpt. Piotr Giziewicz
Zdjęcia: KP PSP Wołomin

Zdjęcia (2)