W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wyciek dwutlenku węgla w Radzyminie

02.07.2021

W dniu 02.07.2021r. tuż po godzinie 8:00 doszło do wycieku dwutlenku węgla z cysterny samochodowej w miejscowości Radzymin na ulicy Wróblewskiego. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

Na środku zdjęcia widoczni są dwaj mężczyźni, którzy stoją na asfaltowej drodze ubrani w żółte bluzy i granatowe spodnie oraz białe kaski na głowach. Kontrolują przeładunek dwutlenku węgla. Po prawej stronie zdjęcia widoczna jest tylna skrzynia od cysterny koloru srebrnego o którą oparty jest jeden z mężczyzn. Po lewej stronie zdjęcia w lewym dolnym rogu stoi na asfalcie stożek ostrzegawczy koloru pomarańczowo – białego. W dalszym planie widoczna jest cysterna koloru białego , na której widoczne są zielono niebieskie napisy . Z tyłu cysterna posiada srebrną skrzynię , z której poprowadzone są białe węże do przepompowania dwutlenku węgla. W oddali widać dwa drzewa drzewa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia straży pożarnej stwierdzono, że w cysternie samochodowej uszkodzony jest króciec z zaworem, z którego wycieka gaz CO2. Cysterna przewoziła 23 tony gazu. Samochód stał na poboczu drogi gminnej. Kierowca częściowo ograniczył wyciek poprzez uszczelnienie uszkodzonego zaworu mokrymi . Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wyznaczeniu strefy zagrożenia zgodnie z procedurami. Użyto również agregatu prądotwórczego, który zasilał pompę przy rozładunku CO2 do cysterny zastępczej.
W działaniach brały udział zastępy : JRG Wołomin, OSP Radzymin, Policja.

Opracował : mł.asp. Mateusz Wólczyński
Zdjęcia : KP PSP Wołomin

Zdjęcia (2)