W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsultacje społeczne projektu ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie żyrardowskim

19.05.2021

Przy stole prezydialnym nakrytym zielonym suknem siedzi czterech funkcjonariuszy PSP.. Jeden funkcjonariusz stoi i czyta z kartki informacje nt. projektu ustawy o OSP.

19 maja 2021 roku w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziejowicach odbyły się konsultacje społeczne projektu ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej z druhami jednostek OSP z powiatu żyrardowskiego, w których udział wziął zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Dariusz Stumski wraz z zastępcą naczelnika wydziału organizacji i nadzoru KW PSP w Warszawie bryg. Grzegorzem Kamińskim.  Z ramienia Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie udział wzięli komendant powiatowy PSP w Żyrardowie bryg. Tomasz Cybul, zastępca komendanta powiatowego PSP w Żyrardowie st. kpt. Marek Krawczyk, naczelnik wydziału operacyjnego bryg. Tomasz Piątkowski oraz kierownik sekcji organizacyjno - kadrowej kpt. Katarzyna Piszczek. W spotkaniu uczestniczyło 50 przedstawicieli jednostek OSP z terenu powiatu żyrardowskiego.

Zorganizowane konsultacje społeczne miały na celu przedstawienie ogólnych zarysów ustawy, szczegółowych jej zapisów oraz zebranie uwag i propozycji zmian w ustawie o OSP. Wszystkie zgłoszone uwagi zostaną poddane analizie oraz będą przekazane do Komendy Głównej PSP w celu naniesienia poprawek do obecnego kształtu projektu ustawy o OSP.

Spotkanie odbyło się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Opracowanie: kpt. Katarzyna Piszczek  - Komenda Powiatowa PSP w Żyrardowie
Zdjęcia: kpt. Katarzyna Piszczek  - Komenda Powiatowa PSP w Żyrardowie

Zdjęcia (5)