W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażacy kontynuują wsparcie dla seniorów w zakresie dowozu na szczepienia

28.04.2021

Strażak podtrzymuje pod rękę starszą kobietę, która trzyma w prawej ręce kulę. Pomaga jej zejść ze schodów

Na terenie powiatu żyrardowskiego wciąż trwa akcja wspierania seniorów w dotarciu do punktów szczepień przeciwko COVID-19.

W ramach tej ogólnopolskiej akcji 28 kwietnia br. odbył się kolejny transport osoby starszej do przychodni lekarskiej celem zaszczepienia, zrealizowany przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej PSP w Żyrardowie.

Przypominamy kto może skorzystać ze specjalnego transportu:

- osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N)  lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,

- osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin wiejsko-miejskich oraz wiejskich,

- osoby powyżej 70 roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień - w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Opracowanie: mł. kpt. Katarzyna Piszczek - KP PSP w Żyrardowie

Zdjęcia (4)