W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Mobilne Laboratoria Przyszłości

Mobilne Laboratoria Przyszłości
- bezpłatne warsztaty dla uczniów i nauczycieli wszystkich szkół podstawowych
- wykorzystanie nowoczesnego sprzętu
-praktyczna wiedza
- wymiana dobrych praktyk
- wsparcie nauczycieli
- odkrywanie talentów i rozwijanie umiejętności

O programie

Dotychczasowym efektem uruchomienia programu Laboratoria Przyszłości jest wyposażenie 99% samorządowych szkół podstawowych w Polsce w nowoczesny sprzęt o wartości 1 miliarda złotych. Prawie 12 tysięcy szkół od 1 września posiada już nowoczesne laboratoria przyszłości z drukarkami 3D, goglami VR, robotami, mikrokontrolerami, nowoczesnymi studiami nagrań i sprzętem technicznym różnego rodzaju, dzięki któremu nauczyciele będą mogli pomagać uczniom w odkrywaniu ich talentów. Uzupełnienie tradycyjnego modelu edukacyjnego o najnowocześniejsze rozwiązania edukacyjne z obszaru STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka) pozwoli lepiej przygotować polską młodzież na wyzwania przyszłości. W szczególności te powiązane z rynkiem pracy i gotowością do pracy w zawodach przyszłości - w tym takich, które według ekspertów jeszcze nie istnieją. 

Mobilne Laboratoria Przyszłości

Począwszy od września 2022 roku, ekipy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości każdego dnia odwiedzają uczniów i nauczycieli w szkołach podstawowych, aby wspierać proces wykorzystywania tych rozwiązań w każdym województwie. 16 busów z ekspertami i laboratoryjnym sprzętem przez najbliższe miesiące pojawi się w szkołach wszystkich powiatów w Polsce. Mobilne Laboratoria Przyszłości realizowane są przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech.

Stawiamy na praktykę nie teorię. Zapoznaj się ze szczegółami tego przedsięwzięcia i zaproś nas do swojej szkoły!

 

 

Logotypy organizatorów

 

Wideo

{"register":{"columns":[]}}