W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ambasador

Przemysław Niesiołowski

Ambasador Przemysław Niesiołowski

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Libańskiej

Jest absolwentem afrykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów Master of Business Administration (MBA) w SGGW.

W 1998 r. rozpoczął pracę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych jako aplikant. Po roku został członkiem misji OBWE w Kosowie. W latach 1999–2000 został oddelegowany z MSZ do Kosowa jako szef regionalnego biura UNDP realizującego projekty finansowane przez Komisję Europejską.

Od 2001 r. pracował w Ambasadzie RP w Nigerii (z siedzibą w Lagos) na stanowiskach II i I sekretarza, a w 2004 r. objął funkcję kierownika Konsulatu Generalnego RP (po przeniesieniu ambasady do Abudży). W latach 2005–2006 pełnił funkcję I sekretarza w Departamencie Afryki i Bliskiego Wschodu MSZ. W 2006 r. został radcą w Ambasadzie w Nairobi. W kolejnych latach pełnił funkcje zastępcy kierownika i kierownika tej placówki.

W 2009 r. został Ambasadorem RP w Nigerii. Podczas pełnienia funkcji w Nigerii akredytował się również w Ghanie, Gwinei Równikowej, Kamerunie oraz Togo. W 2015 r. zakończył misję w Nigerii oraz uzyskał stopień dyplomatyczny ambasadora tytularnego. Po powrocie do Polski pełnił funkcję zastępcy dyrektora (a od kwietnia 2016 r. dyrektora) Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu MSZ. Od kwietnia 2018 r. jest Ambasadorem RP w Libanie.

Posługuje się językami: angielskim, francuskim, swahili i rosyjskim.

{"register":{"columns":[]}}