W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Jubileusz Klubu HDK „Strażak” oraz Zarządu Oddziału Rejonowego PCK Warszawa Zachód

02.10.2019

6

 

W dniu 21 września 2019 r. odbyły się podwójne uroczystości: XXX-lecia Klubu HDK ,,STRAŻAK" w Błoniu oraz XXV-lecia Zarządu Oddziału Rejonowego PCK Warszawa Zachód.

Uroczystości rozpoczęły się przemarszem 21 pocztów sztandarowych pod Amfiteatr na szczycie Centrum Kultury w Błoniu, gdzie kapelan Klubu HDK ,,Strażak" Błonie Ks. Prałat Tadeusz Jaworski w asyście Brata z Niepokalanowa Ojca Remigiusza Trockiego - odprawił uroczystą Mszę Świętą Polową w intencji honorowych dawców krwi oraz działaczy i wolontariuszy Polskiego Czerwonego Krzyża.

W uroczystości wzięło udział wielu gości, w tym przedstawiciele ze strony: Narodowego Centrum Krwi;  Marszałka Województwa Mazowieckiego;  Centrum Krwiodawstwa MSWiA w Warszawie; powiatu Warszawskiego Zachodniego;  miasta Błonie; władz PSP; władz wojewódzkich Związku OSP; I-go Liceum Ogólnokształcącego w Błoniu; Młodzieżowego Klubu HDK-PCK; Zarządu Powiatu Warszawa Zachód, a także Dyrektora ds. Sportu.

Po powitaniu gości i odegraniu hymnu Polskiego Czerwonego Krzyża prezes Klubu HDK Strażak odczytał krótką kronikę Klubu, a następnie rozpoczęła się ceremonia wręczenia Odznaczeń i Medali. Ostatnim akordem uroczystości w sali kinowej było wbijanie gwoździ pamiątkowych i wpisy do Księgi Pamiątkowej.

Następnie w Karczmie Pod Bażantem w Bramkach odbyło się wręczanie upominków dla Klubów, OSP i gości, w tym obu jubilatom.

Źródło informacji: Prezes ZOR PCK Warszawa Zachód

Zdjęcia (6)