W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ogólnopolska kampania społeczna "Twoja krew, moje życie"

Ogólnopolska kampania promująca honorowe krwiodawstwo pn. „Twoja krew, moje życie”, realizowana jest w oparciu o program polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020” finansowany przez Ministra Zdrowia. Realizatorami kampanii są Narodowe Centrum Krwi oraz 21 Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Motywem przewodnim inicjatywy jest Czerwona Nitka, która symbolizuje łączącą nas więź. Ten swoisty symbol pokazuje, że wokół każdego z nas są ludzie oddający krew i warto zainspirować się ich postawą. Kampania powstała również z myślą o stworzeniu w Polsce społeczności osób, które są świadome potrzeby oddawania krwi, robią to chętnie i regularnie, zabezpieczając krajowe potrzeby w tym zakresie.

W czasie trwania kampanii społecznej na lata 2015-2020 zaplanowano liczne aktywności mające na celu budowanie świadomości w zakresie zapotrzebowania na krew i jej składniki oraz zwiększenie liczby stałych dawców:

  • w 2015 r. - opracowanie kreacji wizualnej ogólnopolskiej kampanii społecznej.
  • w 2016 r. - działania edukacyjne skierowane do młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych,
  • w 2017 r. - działania skierowane i przeprowadzone w podmiotach leczniczych oraz medycznych laboratoriach diagnostycznych (punktach pobierania krwi),
  • w 2018 r. - skierowanie komunikacji do pracodawców, korporacji, firm i instytucji, celem propagowania honorowego krwiodawstwa i włączenia idei honorowego oddawania krwi w działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu,
  • w 2019 r. - wzmocnienie wizerunku publicznej służby krwi i atrakcyjności honorowego krwiodawstwa poprzez poprawę jakości obsługi dawcy,
  • w 2020 r. - przeprowadzenie Ogólnopolskiej Gali Krwiodawców.

Większa świadomość w zakresie zapotrzebowania na krew i jej składniki oraz rosnąca liczba dawców to czynniki, które sprawią, że czerwona nić oplecie i połączy całą Polskę.
Chwyć Czerwoną Nitkę: przyłącz się do sieci ludzi, którzy oddając krew, zapewniają, że wszyscy możemy czuć się bezpieczniej. Pamiętajmy, że łączy nas krew, która ratuje życie!

 

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
14.03.2019 17:01 administrator gov.pl
Pierwsza publikacja:
14.03.2019 17:01 administrator gov.pl