Pomaganie wchodzi w krew, czyli III edycja akcji „Kolej na Ciebie – uratuj życie!”

KNC

 

Nieprzerwanie od 2017 r. Fundacja Grupy PKP, wspólnie ze spółkami z Grupy PKP, PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A., Narodowym Centrum Krwi, Niezależnym Zrzeszeniem Studentów, Spółką Polonus i Kolejarską Służbą Krwi promują zwiększenie świadomości w zakresie ochrony zdrowia i dobrych wzorców postaw społecznych.

Tegoroczna edycja akcji „Kolej na Ciebie – uratuj życie!” odbędzie się 23 lipca 2019 roku jednocześnie na 12 dużych dworcach kolejowych w Polsce. Honorowych dawców krwi serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Mobilne punkty pobierania krwi przyjadą na Dworzec Centralny w Warszawie, do Bydgoszczy, Częstochowy, Gdańska, Gdyni, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Tarnowa i Wrocławia. Na miejscu będą oczekiwać wolontariusze, którzy zachęcą do udziału w inicjatywie. Osoby, które oddadzą krew otrzymają upominki oraz słodkości przygotowane na tę okazję.

Podczas ubiegłorocznej kampanii „Kolej na Ciebie – uratuj życie” zarejestrowało się ponad 300 osób, a ponad 200 oddało krew. W sumie zebrano niemal 93 litry krwi.

Łączy nas krew, która ratuje życie!

Źródło: Fundacja Grupy PKP

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 24.06.2019 16:10
Osoba publikująca: Weronika Kalwasińska
Zmodyfikowano: 24.06.2019 16:10
Osoba modyfikująca: Weronika Kalwasińska