W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

RCKiK Rzeszów - akcja w Łańcucie

20.07.2020

Łańcut

Rozpoczęły się wakacje. Dla wielu jest to czas wyczekiwany, pełen radości i wytchnienia. Dla krwiodawstwa jest to czas gdy wzrasta znacząco zapotrzebowanie na krew i jej składniki.

W dniu 17 lipca 2020 r. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie wraz ze Starostwem Powiatowym w Łańcucie przeprowadziło akcję krwiodawstwa przy Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Łańcucie.

Do Mobilnego Punktu Pobierania Krwi zgłosiło się 28 osób dzięki czemu zebrano prawie 10 litrów krwi.

Serdeczne podziękowania dla Honorowych Dawców Krwi za podzielenie się najcenniejszym darem – własną krwią oraz Wszystkich osób z Łańcuta i powiatu Łańcuckiego, którym bliska jest idea honorowego krwiodawstwa.

Podziękowania za pomoc i włączenie się do akcji krwiodawstwa dla Starosty Łańcuckiego Adama Krzysztonia, Wicestarosty Barbary Pilawy – Kraus, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie st. bryg. Bogusława Golenia, Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie st. bryg. Jacka Rejmana.

Źródło informacji: RCKiK w Rzeszowie.