W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Relacja z Trasy Czerwonej Nitki w Rzeszowie

15.06.2019

Trasa-Czerwonej-Nitki7

 

W sobotę, 15 czerwca 2019 r. do Rzeszowa zawitała „Trasa Czerwonej Nitki”, zorganizowana przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowe Centrum Krwi oraz Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, by uczcić Światowy Dzień Krwiodawcy. Podkarpacie odwiedzili Krwiodawcy z całej Polski, do których licznie dołączyli mieszkańcy regionu. Oprócz wielu atrakcji, zgromadzeni na pikniku oddawali także krew w mobilnych punktach. Do oddania krwi zarejestrowało się 210 osób, krew oddało 160 Dawców. Dzięki ich ofiarności udało się zgromadzić ponad 80 litrów krwi i jej składników!

Piknik rodzinny pn. „Trasa Czerwonej Nitki” był okazją do uroczystego wręczenia odznaczeń dla Honorowych Dawców Krwi. Krwiodawcy, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi, otrzymali z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Sławomira Gadomskiego odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” oraz podziękowania za niesienie bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Ponadto podczas uroczystości Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Sławomir Gadomski, Dyrektor Narodowego Centrum Krwi, Małgorzata Lorek oraz Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Ewa Zawilińska wręczyli odznaczenia „Zasłużony dla RCKiK w Rzeszowie”.

Uczestnicy wydarzenia oddawali krew w mobilnych punktach krwiodawstwa i brali udział w licznych atrakcjach. Podczas pikniku uczestnicy mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o krwiodawstwie, zobaczyć występy akrobatyczne, taneczne oraz kabaret. W strefach dla dzieci animatorzy zabawiali najmłodszych – malując twarze i organizując dla nich wiele zabaw i konkursów. Dorośli mogli skorzystać z symulatorów zderzeń i dachowania w strefie bezpiecznej jazdy. Każdy chętny miał możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w fotobudce, obok której powstawała „Galeria zdjęć połączonych Czerwoną Nitką”. Do wydarzenia włączyły się służby mundurowe z Rzeszowa w szczególności żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, Fundacja PKO Bank Polski, dzięki której wysłuchaliśmy koncertu zespołu Carrantuohill. Piknik uświetniły liczne występy artystyczne, których zwieńczeniem były koncerty gwiazd: Lao Che i Baranovskiego.

Zdjęcia (10)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
17.06.2019 14:52 Weronika Kalwasińska
Pierwsza publikacja:
17.06.2019 14:52 Weronika Kalwasińska