W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

VIII Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej

01.10.2019

PLAKAT_VIII_MEMORIAŁU_AGATY_Mróz_Olszewskiej

 

Zapraszamy wszystkich na święto siatkówki, krwiodawstwa i działalności społecznej. W dniach 5-6 października 2019 we wrocławskiej hali „Orbita” odbędzie się VIII Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej, pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Duda.

Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej ma charakter charytatywny, a jego nadrzędnym celem jest popularyzacja działań związanych z krwiodawstwem, transplantacją i poszukiwaniem dawców szpiku kostnego.

Podczas wydarzenia zostanie rozegrany międzynarodowy turniej siatkarski z udziałem drużyn Minchanka Mińsk z Białorusi, Aris Thessaloniki z Grecji oraz #VolleyWrocław i Enea PTPS Piła z Polski.

Oprócz emocji sportowych, nie zabraknie innych atrakcji, jak na przykład prezentacja szkół im. Agaty oraz organizacji charytatywnych, m.in. akcja „Daj włos” – ścinanie włosów na peruki przeznaczone dla chorych w trakcie chemioterapii. Najważniejszym wymiarem memoriału jest zawsze aspekt społeczny, dlatego też w sobotę 5 października w godz.14.00-17.00 zostanie przeprowadzona akcja krwiodawstwa. Osoby, które podczas akcji oddadzą krew, otrzymają bezpłatne wejściówki na memoriał.

Uczestnikami imprezy oprócz kibiców, będą także krwiodawcy, młodzież szkolna oraz osoby wspierające wszelkiego rodzaju akcje związane z ratowaniem życia ludzkiego. Wszystkich zgromadzonych łączy sympatia do działań wybitnej polskiej siatkarki Agaty Mróz-Olszewskiej, która w najtrudniejszych chwilach życia, podczas otwartej walki z chorobą, okazała się Wielkim Człowiekiem zasługującym na szacunek i pamięć. Zgromadziła wokół siebie kibiców, którzy wspierając ją, pomagali także innym potrzebującym.

Organizatorem Memoriału jest Fundacja Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej, popularyzująca działania związane z krwiodawstwem, transplantacją i poszukiwaniem dawców szpiku kostnego. Fundacja jest organizacją non-profit, nie zatrudnia etatowych pracowników, a wszelkie działania wykonywane są przez wolontariuszy. Zarząd i Rada Fundacji także działają w formie wolontariatu.

Więcej informacji:

www.kroplazycia.pl,

https://www.facebook.com/events/480159025898053/

https://www.facebook.com/MemorialAgaty

 

Zdjęcia (1)