W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Katalog Dobrych Praktyk w udzielaniu nieodpłatnej pomocy osobom ze szczególnymi potrzebami

Minister Sprawiedliwości w celu podniesienia jakości obsługi beneficjentów nieodpłatnej pomocy, w tym ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami, postanowił ułatwić to zadanie przygotowując Katalog dobrych praktyk w udzielaniu nieodpłatnej pomocy osobom ze szczególnymi potrzebami. Dokument ten jest opracowaniem wytycznych niwelujących bariery rozpoznane przez osoby z niepełnosprawnościami w możliwości skorzystania z nieodpłatnej pomocy.

Biurko z gazetami, tabletem, laptopem, kalkulatorem, telefonem, kalendarzem, kubkiem kawy, małą roślinką. Nad stołem cztery ręce, w białych koszulach, zbijające razem żółwika.

Katalog Dobrych praktyk omawia specyfikę czterech rodzajów niepełnosprawności: wzrokowej, słuchowej, ruchowej oraz intelektualnej. Przedstawia główne problemy, z którymi zmierzają się osoby doświadczające tego rodzaju niepełnosprawności oraz dostępne rozwiązania ułatwiające im codzienne funkcjonowania, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań, które mogłyby okazać się przydatne lub potrzebne w trakcie udzielenia porady takich osobom w ramach systemu nieodpłatnej pomocy.

Specjalna uwaga została poświęcona przedstawieniu prawidłowych zachowań, jakimi powinni wykazać się wykonawcy systemu nieodpłatnej pomocy oraz rozwiązań architektonicznych pod kątem dostosowania punktów nieodpłatnej pomocy do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z Katalogiem Dobrych Praktyk w udzielaniu nieodpłatnej pomocy osobom ze szczególnymi potrzebami.

Materiały

Katalog Dobrych Praktyk
Katalog​_dobrych​_praktyk.pdf 0.49MB
{"register":{"columns":[]}}