W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zmiana terminu nadsyłania zgłoszeń w Konkursie Dobrych Praktyk

Uprzejmie informujemy, że w związku z aktualną sytuacją międzynarodową oraz związanym z tym zwiększonym zainteresowaniem usługami nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, przedłużony został termin nadsyłania zgłoszeń do Konkursu Dobrych Praktyk.

biała kartka wyrwana z notesu na czarnym tle w stylu tablicy szkolnej, napis Konkurs Dobrych Praktyk, złoty puchar

Nowy termin nadsyłania zgłoszeń oraz prac konkursowych upływa 31 maja 2022 r.

Konkurs Dobrych Praktyk adresowany jest do osób wykonujących zadania z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego. Uczestnikami konkursu mogą być osoby realizujące zadania z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Są to przede wszystkim adwokaci i radcy prawni udzielający takiej pomocy, doradcy obywatelscy, mediatorzy, a także pracownicy starostw powiatowych, urzędów wojewódzkich i organizacji pozarządowych, którzy na co dzień zajmują się organizacją systemu nieodpłatnej pomocy.

Celem Konkursu jest zebranie informacji o dobrych praktykach, wybór i rozpowszechnienie najciekawszych i najskuteczniejszych rozwiązań zapewniających najwyższą jakość udzielanej nieodpłatnej pomocy prawnej oraz poradnictwa obywatelskiego.

Prace konkursowe powinny zawierać opis dobrej praktyki spełniającej wymogi określone w regulaminie konkursu. Za dobrą praktykę uważa się stosowaną i sprawdzoną przez uczestnika konkursu metodę - godną naśladowania - przełamującą utarte schematy świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Metoda ta powinna skupiać się na rozwiązaniu problemu (lub jego części). Ponadto musi charakteryzować się skutecznością, elementem innowacyjnym i prostym w realizacji oraz zawierać propozycje, które mogą być powszechnie stosowane.

Dla laureatów z każdej z grup uczestników konkursu przewidziane są nagrody:

  • nagroda I stopnia  – 10000 złotych,
  • nagroda II stopnia  – 5000 złotych,
  • nagroda III stopnia – 2000 złotych.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączonym poniżej regulaminie konkursu.

Materiały

Regulamin Konkursu Dobrych Praktyk
Regulamin​_Konkursu​_Dobrych​_Praktyk.pdf 1.63MB
{"register":{"columns":[]}}