Plener Nagrodowy "Mistrzowie dla Mistrzów”-Walewice 2026
W czerwcu 2026 r w przepięknej scenerii pałacu i stadniny koni w Walewicach odbył się Plener Nagrodowy „Mistrzowie dla Mistrzów”.
To już czwarta edycja tego niezwykłego artystycznego spotkania. Uczestnikami pleneru są najzdolniejsi i najbardziej aktywni uczniowie, reprezentanci średnich szkół plastycznych regionu mazowieckiego z klas czwartych. Organizatorem wydarzenia jest Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi oraz Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.
Wystawa obrazów stanowi artystyczną interpretację uroków pięknego otoczenia Pałacu w Walewicach, który gości uczestników wydarzenia.
Niewątpliwą atrakcją Pleneru Nagrodowego są również zajęcia w malowniczych zakątkach Skansenu Ziemi Łowickiej w Maurzycach, który stał się inspiracją dla wielu prezentowanych prac.
Młodzi twórcy wspierani byli mentalnie przez znamienitych twórców - Ambasadorów Łódzkiego Plastyka panią dr Małgorzatę Kosiec, adiunkta Kierunku Grafika Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi i pana dr hab. Grzegorza Kalinowskiego, Wydział Sztuk Pięknych Instytutu Malarstwa i Rysunku Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, których prace możemy również obejrzeć.
Dziękujemy Muzeum w Łowiczu za możliwość organizacji wystawy w tak pięknych wnętrzach. Liczymy, że ekspozycja dostarczy wielu wrażeń i będzie okazją
do miłych spotkań oraz wymiany plastycznych obserwacji.
Uczestnikom pleneru w Walewicach życzymy wielu dalszych sukcesów artystycznych.
Owocem tegorocznej edycji Pleneru Nagrodowego “Mistrzowie dla Mistrzów” jest wystawa poplenerowa, którą możemy oglądać w siedzibie Muzeum w Łowiczu, Stary Rynek 5/7, przez całe wakacje.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.
Opiekunowie pleneru:
dyr. Dorota Kłodzińska
Tomasz Ciechanowski
Agnieszka Sowińska