Powrót

Wystawa - profesor Ewy Latkowskiej-Żychskiej w Muzeum Sztuki w Łodzi - 28.04.2023

12.05.2023

Plakat promujący wystawę

W dniu 28 kwietnia grupa kilkudziesięciu uczniów i reprezentacja Rady Pedagogicznej wraz z Dyrekcją uczestniczyła w wernisażu prac Pani Profesor Latkowskiej - Żychskiej w Muzeum Sztuki w Łodzi.


Na wystawie zaprezentowano prace wykonane autorską  metodą czerpania papieru i techniką japońską. Artystka osobiście oprowadziła zebranych po wystawie i wyjaśniła koncepcję swojej twórczości, którą nazywa malarstwem papierem. Dla uczniów było to bardzo ciekawe doświadczenie, które może posłużyć jako inspiracja do własnych poszukiwań twórczych.


Przy okazji wizyty w Muzeum nauczyciel historii sztuki, Pani Agnieszka Sowińska  oprowadziła uczniów także po wystawie prezentującej twórczość Henryka Stażewskiego, jednego z ważniejszych pionierów abstrakcji geometrycznej w Polsce, przedstawiciela konstruktywizmu. Była to bardzo cenna lekcja historii sztuki, która pomogła zrozumieć założenia ważnego nurtu sztuki awangardowej.

 

Agnieszka Sowińska

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}