Wystawa fotograficzna Pracowni 03 - 30.05.2025
28.05.2025
"Wystawa fotograficzna Pracowni 03, czyli prac młodzieży "Łódzkiego Plastyka", to ekspozycja zdjęć powstałych w ramach zajęć na kierunku fotografia i film, prowadzonych w PLSP przez p. Izabelę Zielińską.
Ekspozycja prezentuje fotografie cyfrowe o różnorodnej tematyce i koncepcjach artystycznych - to zaproszenie do świata obserwowanego, uchwyconego i tworzonego przez młode pokolenie uczniów i uczennic liceum. Poprzez styczność z wybranymi pracami plastyków mogą Państwo zapoznać się z ich rzeczywistością - procesem nauki historii fotografii oraz technik fotograficznych. W czasie nauki młodzież poznaje budowę obrazu (kompozycja, światło, cień czy barwa), a także rozwija umiejętności wykorzystywania nowoczesnych programów komputerowych i narzędzi cyfrowych.
To właśnie ten proces kształcenia, odbywający się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi pod okiem p. Izabeli Zielińskiej, ma za zadanie przygotować uczniów do późniejszych działań artystycznych".
Jan Majewski, uczeń klasy IIIa