Komunikat prasowy w sprawie zarzutów za fałszywy alarm
14.02.2025
Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sanoku toczy się śledztwo w przedmiocie wywołania w grudniu 2024 r. tzw. fałszywego alarmu (zawiadomienia o mającym eksplodować ładunku).
Działania wykrywcze, m.in. dokonane przez funkcjonariuszy KPP w Sanoku, pozwoliły na zidentyfikowanie autora zgłoszenia, którym okazał się młodociany mieszkaniec powiatu sanockiego.
W dniu 6 lutego 2025r. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Sanoku przedstawił podejrzanemu zarzut popełnienia przestępstwa z art. 224 a § 1 k.k. Warto zaznaczyć, iż tego rodzaju zachowania, a niejednokrotnie będące wynikiem daleko posuniętej niefrasobliwości, czy wręcz bezmyślności, zagrożone są oprócz surowej, bo sięgającej nawet 8 – miu lat pozbawienia wolności kary, nadto zgodnie z treścią art. 224 b pkt 1 i 2 k.k., znacznymi i przede wszystkim obligatoryjnymi dolegliwościami finansowymi w kwocie nie niższej od 20 – u tysięcy złotych.
Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej
w Krośnie
Marta Kolendowska-Matejczuk