Powrót

3 miesięczny areszt za usiłowanie oszustwa

19.06.2026

Sąd Rejonowy w Zambrowie w dniu 13 czerwca 2026 roku uwzględnił 3 wnioski prokuratora i zastosował wobec podejrzanych 2 obywateli Ukrainy Volodymyra B. i Illia S. oraz obywatela Tadżykistanu Anvara K. tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy za usiłowanie oszustwa inwestycyjnego.

3 miesięczny areszt za usiłowanie oszustwa inwestycyjnego

Sąd Rejonowy w Zambrowie w dniu 13 czerwca 2026 roku uwzględnił 3 wnioski prokuratora i zastosował wobec podejrzanych 2 obywateli Ukrainy Volodymyra B. i Illia S. oraz obywatela Tadżykistanu Anvara K. tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy za usiłowanie oszustwa inwestycyjnego.

Prokuratura Rejonowa w Zambrowie nadzoruje dochodzenie przeciwko 2 obywatelom Ukrainy Volodymyrowi B. i Illia S. oraz obywatelowi Tadżykistanu Anvarowi K. podejrzanym o to, że w okresie od 10 do 11 czerwca 2026 roku za pośrednictwem sieci telekomunikacyjnej, działając wspólnie i w porozumieniu usiłowali doprowadzić Janusza S. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 50.000 zł. nawiązując z nim kontakt telefoniczny po uprzednim wprowadzeniu go w błąd co do tożsamości osoby dzwoniącej oraz mającej od niego odebrać pieniądze w kwocie 50.000 zł., które miały zostać zainwestowane w aplikacji Quantum Core w ten sposób, że inna nieustalona osoba nawiązała z pokrzywdzonym kontakt telefoniczny podając się za Tomasza Grabowskiego i nakłaniała do przekazania pieniędzy w w/w kwocie, a następnie Volodymyr B. i Illia S. udali się w dniu 11 czerwca 2026 roku do miejsca zamieszkania pokrzywdzonego, celem odebrania pieniędzy, przy czym zamiaru nie zrealizowali z uwagi na postawę pokrzywdzonego, który zdemaskował próbę oszustwa.

W dniu 13 czerwca 2026 roku Sąd Rejonowy w Zambrowie II Wydział Karny uwzględnił 3 wnioski prokuratora i zastosował wobec w/w podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

{"register":{"columns":[]}}