W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Tymczasowe aresztowania w sprawie strzelaniny w miejscowości Niemce w dniu 24 kwietnia 2025 r.

23.06.2025

Trzy osoby - Marcin S., Robert S. i Daniel K. usłyszały zarzuty i zostały aresztowane w związku ze strzelaniną do jakiej doszło w miejscowości Niemce w dniu 24 kwietnia 2026 r.

Niebieski baner z napisem: Komunikat z dnia 23 czerwca 2025 r. Tymczasowe aresztowanie w sprawie strzelaniny w miejscowości Niemce w dniu 24 kwietnia 2025 r.

W dniu 24 kwietnia 2025 roku w miejscowości Niemce na terenie ogródka pizzerii przebywali trzej mężczyźni. Przebywali oni w tejże pizzerii przez dość długi czas, zamawiali kawę, pizzę, spożywali alkohol i napoje siedząc na terenie ogródka w jej zewnętrznej części. Posiadali  przy sobie broń palną.

 
Około godziny 21:00 w okolice pizzerii przyjechało dwoma samochodami co najmniej siedem osób, które następnie przybiegły w kierunku parkingu przy pizzerii, rzucając środki zapalające. Wywołało to zdecydowaną reakcję dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali przybyłych, strzelając do nich z broni palnej. Podczas ucieczki dwóch mężczyzn doznało ciężkich obrażeń ciała. 
W związku z tym postępowaniem w dniu 5 czerwca 2025 roku w trakcie przeszukania mieszkania na terenie Łukowa zatrzymano podejrzanych i ujawniono jednostki broni i amunicję.
W związku z takimi okolicznościami zatrzymane zostały trzy osoby – Marcin S. (l.40), Robert S. (l. 50) którzy usłyszeli zarzuty o to, że:

  1. w dniu 24 kwietnia 2025 roku w Niemcach, woj. lubelskie działając wspólnie wzięli udział w pobiciu, w trakcie którego używano broni palnej z której strzelano w kierunku pokrzywdzonych, zaś inne osoby zostały narażone na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku w postaci obrażeń ciała,  w tym dwie osoby doznały obrażeń ciała, zaś u jednej z nich doszło  do powstania stanu realnego zagrożenia życia i obrażenia  stanowiły ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, a druga doznała ran postrzałowych, które stanowiły rozstrój zdrowia i naruszenie czynności narządu ciała na okres nie przekraczający siedmiu dni, tj. o popełnienie przestępstwa z art. 158 § 2 k.k.,
  2. w dniu 5 czerwca 2025 roku w Łukowie, woj. lubelskie, wspólnie i w porozumieniu bez wymaganego zezwolenia, posiadali broń palną tj. o popełnienie przestępstwa z art. 263 § 2 k.k. 

Daniel K. usłyszał zarzut o to, że w dniu 5 czerwca 2025 roku w Łukowie, woj. lubelskie, wspólnie i w porozumieniu z ustalonymi osobami, bez wymaganego zezwolenia, posiadał broń palną, przy czym czynu tego dopuścił się w warunkach recydywy tj. o popełnienie przestępstwa z art. 263 § 2 k.k. w zw. z art. 64 § 1 k.k.

Wobec trzech podejrzanych skierowaliśmy do Sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania.
Sąd wszystkie wnioski uwzględnił i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. 
Postępowanie jest w toku, nadal prowadzone są czynności dowodowe w sprawie. 
Za zarzucane podejrzanym czyny grożą kary do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Rzecznik prasowy

Agnieszka Kępka

Prokuratura Okręgowa w Lublinie

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
23.06.2025 07:30 Rafał Lisowski
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Rafał Lisowski
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Tymczasowe aresztowania w sprawie strzelaniny w miejscowości Niemce w dniu 24 kwietnia 2025 r. 1.0 23.06.2025 07:30 Rafał Lisowski

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}