W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat dot. sprawy PO I Ds 71.2021

07.07.2021

Baner przedstawiający młotek

Prokuratura Okręgowa w Zamościu nadzorowała śledztwo przeciwko Kamilowi T. i Agnieszce S., podejrzanym o popełnienie szeregu oszustw.

W dniu 30 czerwca 2021 roku przeciwko wymienionym podejrzanym skierowano akt oskarżenia do Sądu Rejonowego II Wydział Karny w Krasnymstawie.

Z ustaleń śledztwa wynika, że podejrzani działając w okresie od marca 2018 roku do sierpnia 2018 roku, na terenie Krasnegostawu i innych nieustalonych miejsc, dopuścili się szeregu oszustw, polegających na dokonywaniu zakupu sprzętu elektronicznego, artykułów biurowych i chemicznych i nie regulowaniu za nie płatności, oferowaniu do sprzedaży za pośrednictwem portali aukcyjnych różnego rodzaju sprzętu elektronicznego, w tym kart graficznych, telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów, wielofunkcyjnych urządzeń biurowych, kamer, tonerów, gier, niszczarek do dokumentów i nie przesyłaniu ich do kupujących po uiszczeniu przez nich zapłaty za zakupiony towar. Ponadto, podejrzani za pośrednictwem Internetu i wykorzystując dane osobowe innej osoby, zawierali umowy pożyczek z różnymi podmiotami, po czym zaciągniętych zobowiązań nie spłacali.

Obojgu podejrzanym zarzucono popełnienie łącznie 188 przestępstw, na szkodę 189 pokrzywdzonych. Swoim zachowaniem podejrzani spowodowali straty w łącznej wysokości ponad 640 tysięcy złotych.

Podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia, co do zasady zgodne z poczynionymi ustaleniami.

Za zarzucane podejrzanym czyny, grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.