W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Emerytury bez podatku do 2500 zł

Kafelki: emerytury bez podatku do 2500 zł

Zmiany w prawie podatkowym to jedna z kluczowych reform zapowiedzianych w Polskim Ładzie. Na reformie zyskuje niemal 18 mln podatników, w tym ok. 8 mln emerytów i rencistów. Przepisy zakładają, że od emerytury i renty do 2500 zł miesięcznie nie będzie odprowadzany podatek dochodowy, a to oznacza powiększenie tych świadczeń o kwotę podatku.

Na reformie zyska 90 proc. emerytów i rencistów, a 2/3 z nich w ogóle nie zapłaci podatku. Z kolei emeryci i renciści o wyższych świadczeniach zapłacą podatek tylko od kwoty przekraczającej 2,5 tys. zł.

Przykłady:

  • Emeryt, który otrzymuje emeryturę w kwocie 3,2 tys. zł brutto czyli (2660 zł netto) zyska 1600 zł „na rękę” rocznie.
  • Małżeństwo emerytów, z których jedna osoba otrzymuje emeryturę minimalna, a druga emeryturę na poziomie średniej zyska 2 997 zł „na rękę” rocznie.
  • Małżeństwo emerytów, w którym każda osoba otrzymuje 1 800 zł brutto emerytury (łącznie 3031 zł netto), zyska „na rękę” 2 946 zł rocznie.

Masz dodatkowe pytania? Napisz lub zadzwoń! 

{"register":{"columns":[]}}