W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy

Kafelki: Rodzinny Kapitał Opiekuńczy

Naszą ambicją jest dalsze wspieranie polskich rodzin, dlatego wprowadziliśmy dodatkowe świadczenie dla rodzin z dziećmi.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy przysługuje na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie w wieku od 12. do 35. miesiąca życia w maksymalnej wysokości 12 tys. zł na dziecko.

To od rodziców zależy, czy będą otrzymywać świadczenie:

  • przez rok po 1 tys. zł miesięcznie,
  • przez dwa lata po 500 zł miesięcznie.

To rodzice zdecydują, czy przeznaczą środki np. na opłacenie miejsca w żłobku, wynagrodzenie dla niani lub pokrycie samodzielnej opieki nad dzieckiem. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy to dodatkowy instrument wsparcia ułatwiający łączenie rodzicielstwa z pracą zawodową ,daje rodzicom poczucie bezpieczeństwa, ale również alternatywę.

Prawo do Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego przysługuje także rodzicom, na drugie i kolejne dziecko, jeśli przed dniem wejścia w życie ustawy, tj. przed 1 stycznia 2022 r. dziecko skończyło 12 miesiąc życia, ale nie ukończyło 35 miesiąca życia. Na takie dzieci świadczenie przysługuje proporcjonalnie - za okres od dnia wejścia w życie ustawy , a w przypadku wniosku złożonego w późniejszym terminie od miesiąca złożenia wniosku - do czasu ukończenia przez drugie lub kolejne dziecko 35. miesiąca życia.

Masz dodatkowe pytania? Napisz lub zadzwoń! 

{"register":{"columns":[]}}