W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Więcej na zdrowie

Minione 5 lat to znaczny wzrost wydatków na służbę zdrowia. W 2020 r. aż 47 mld zł więcej trafiło na ochronę zdrowia Polek i Polaków. W rezultacie jest to wzrost o 60 proc. w porównaniu z 2015 r.  Co ważne, również więcej świadczeń jest rozliczanych i finansowanych bezlimitowo – m.in. tomografia komputerowa, czy rezonans magnetyczny. Coraz więcej spraw możemy także załatwić za pomocą e-usług.

Nie poprzestajemy na tym. Zdajemy sobie sprawę, że jeszcze wiele do zrobienia, aby polska służba zdrowia działała tak jak należy. Nie będzie to jednak możliwe bez dodatkowych środków.

Jednym z filarów Polskiego Ładu jest zwiększenie nakładów na służbę zdrowia do 7 proc. PKB. Co to oznacza w praktyce? Naszym celem jest osiągniecie średniej wydatków na zdrowie w relacji do PKB w ciągu 6 lat. Na zdrowiu się̨ nie oszczędza, a nowe środki będą̨ przeznaczone na inwestycje, cyfryzację, nowe kadry i nowoczesne terapie oraz wynagrodzenia pracowników służby zdrowia.

Więcej na zdrowie