W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wyższa emerytura

Ostatnie lata to wiele pozytywnych zmian dla seniorów w Polsce. 47 mld zł trafiło do ich kieszeni w ramach trzynastej i czternastej emerytury. Osoby powyżej 75. roku życia nie płacą za leki z listy refundowanej. Obniżyliśmy także wiek emerytalny – dla kobiet do 60. roku życia, a dla mężczyzny do 65. roku życia. W 2020 r. w porównaniu z 2015 r. odnotowaliśmy 9-krotny wzrost liczby miejsc w domach i klubach seniora. W tym czasie o 25 proc. wzrosła też przeciętna emerytura wypłacana przez ZUS.

Emerytura bez podatku

W ramach Polskiego Ładu seniorzy w Polsce mogą spodziewać się dalszego wsparcia. Jedną z ważniejszych zmian będzie wyższa emerytura. W ramach reformy systemu podatkowego emerytury i renty zostaną podwyższone o wysokość podatku dla świadczeń do poziomu 2500 zł. Oznacza to, że przeciętny emeryt będzie otrzymywał nawet 2000 zł rocznie więcej.