Ogłoszenie o możliwości zatrudnienia na stanowisko sekretarza w Wydziale Budżetowo - Administracyjnym Prokuratury Regionalnej w Warszawie

14.06.2023

2010-5.1112.2.2023                                                     Warszawa, dnia 13 czerwca 2023 roku

Ogłoszenie o możliwości zatrudnienia na stanowisko sekretarza w Wydziale Budżetowo-Administracyjnym Prokuratury Regionalnej w Warszawie

Prokurator Regionalny w Warszawie informuje o możliwości zatrudnienia na stanowisku sekretarza w Wydziale Budżetowo - Administracyjnym Prokuratury Regionalnej w Warszawie

Określenie wolnego stanowiska pracy:

  • wymiar etatu: 1
  • liczba etatów: 1
  • miejsce wykonywania pracy: Warszawa

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, był niższy niż 6%.

Do składania dokumentów zachęca się osoby niepełnosprawne.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  1. dokonywanie kontroli formalno-rachunkowej dokumentów księgowych,
  2. bieżąca rejestracja zdarzeń gospodarczych w systemie informatycznym - operacje wynikające z zakresu obowiązków,
  3. dokonywanie zapisów w księgach rachunkowych,
  4. archiwizacja dokumentów finansowo-księgowych.

Wymagania niezbędne:

  1. wykształcenie:
  1. średnie i co najmniej 5 letni staż pracy w tym 3 lata doświadczenia w zakresie związanym z zadaniami przewidzianymi do wykonywania w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie, lub
  2. średnie ekonomiczne i co najmniej 3 letni staż pracy w tym 1 rok w zakresie związanym z zadaniami przewidzianymi do wykonywania w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie

pełna zdolność do czynności prawnych,

  1. nieposzlakowana opinia,
  2. niekaralność za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  3. przeciwko kandydatowi nie jest prowadzone postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub skarbowe,
  4. stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na tym stanowisku, w tym pozwalający na pracę przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie,
  5. umiejętność zwięzłego, jasnego i poprawnego formułowania myśli w mowie i piśmie,
  6. sprawne posługiwanie się sprzętem komputerowym,
  7. znajomość aplikacji MS Windows XP oraz MS Office z uwzględnieniem biegłej znajomości programu Excel,
  8. pełna zdolność do czynności prawnych związanych z wykonywaniem zadań w służbach finansowo-księgowych o podobnym zakresie zadań,
  9. rzetelność, dokładność, samodzielność i odpowiedzialność za powierzone zadania.

Wymagania dodatkowe:

  1. znajomość podstawowych aktów prawnych: ustawa Prawo o prokuraturze, ustawa o rachunkowości, ustawa o finansach publicznych, ustawa o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych,
  2. zdolności analityczne,
  3. umiejętność pracy w zespole,
  4. umiejętność planowania i organizacji pracy własnej,
  5. dyspozycyjność i obowiązkowość,
  6. wysoki poziom wiedzy ogólnej i kultury osobistej,
  7. kreatywność, komunikatywność.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  1. życiorys i informacja o przebiegu kariery zawodowej,
  2. kwestionariusz osobowy (załącznik nr 1),
  3. kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  4. kopie dokumentów potwierdzających ewentualne doświadczenie zawodowe,
  5. oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych (załącznik nr 2),
  6. oświadczenie kandydata o niekaralności za przestępstwa lub przestępstwa skarbowe (załącznik nr 2),
  7. oświadczenie kandydata, że nie jest prowadzone przeciwko niemu postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe (załącznik nr 2),
  8. oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów rekrutacji (załącznik nr 3),
  9. oświadczenie kandydata dotyczące ochrony danych osobowych (załącznik nr 4).
  10. kserokopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatów zamierzających skorzystać z uprawnienia wskazanego w art. 3b ustawy z dnia 16 września 1982 r. o pracownikach urzędów państwowych (t.j.Dz.U.z 2023 r. poz. 765),
  11. kserokopie innych dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata wymagań podstawowych i dodatkowych.

Dokumenty należy składać w siedzibie Prokuratury Regionalnej w Warszawie lub przesłać drogą pocztową na adres:

Prokuratura Regionalna w Warszawie

ul. Krakowskie Przedmieście 25

00-071 Warszawa

z powołaniem sygnatury ogłoszenia, w terminie do dnia 30 czerwca 2023 roku. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 022 - 46 - 49 -122

Inne informacje:

  • Oferty przesłane po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data stempla pocztowego).
  • Lista kandydatów dopuszczonych do kolejnego etapu naboru (rozmowa kwalifikacyjna) ze wskazaniem miejsca, daty i godziny jego rozpoczęcia zostanie zamieszczona na stronie internetowej Prokuratury Regionalnej w Warszawie oraz w jej siedzibie na tablicy ogłoszeń, nie później niż na 7 dni przed terminem rozpoczęcia kolejnego etapu.
  • Kandydaci, którzy nie spełnią warunków formalnych bądź nie zostaną zakwalifikowani do kolejnych etapów konkursu proszeni są o odbiór osobisty oryginałów dołączonych do złożonej w toku rekrutacji dokumentacji. Po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia wyników konkursu dokumenty nieodebrane podlegają zniszczeniu.
  • Przewidywana wysokość wynagrodzenia zasadniczego na stanowisku sekretarza w powszechnej jednostce organizacyjnej prokuratury określa tabela stanowiąca załącznik nr 3 do rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 03 marca 2017 roku w sprawie stanowisk i szczegółowych zasad wynagradzania urzędników i innych pracowników sądów i prokuratury oraz odbywania stażu urzędniczego (t.j. Dz. z 2022 r. poz. 2425).

Klauzula informacyjna

W związku z treścią art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, Prokuratura Regionalna w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem, w rozumieniu art. 4 pkt 7 RODO, danych osobowych jest Prokuratura Regionalna w Warszawie z siedzibą przy ul. Krakowskie Przedmieście 25,00-071 Warszawa, tel.224649 200, email. Sekretariat.rpwaw@prokuratura.gov.pl
  2. Inspektorem ochrony danych jest Łukasz Boryczka email. Iod.rpwaw@prokuratura.gov.p1.
  3. Dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji zadań administratora związanych z naborem na wolne stanowisko.
  4. Podstawę prawną przetwarzania danych stanowią przepisy art. 6 ust. 1 lit. c, art. 9 ust. 2 lit. b, art. 9 ust. 2 lit. f i art. 10 RODO w zw. z przepisami ustawy z dnia 26

czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, ustawy z dnia 28 stycznia 2016 r. - Prawo o prokuraturze, ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o pracownikach sądów i prokuratury oraz rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 3 marca 2017 r. w sprawie stanowisk i szczegółowych zasad wynagradzania urzędników i innych pracowników sądów i prokuratury oraz odbywania stażu urzędniczego lub zgoda osoby, której dane dotyczą - art. 6 ust. 1 lit. a RODO, a w przypadku zawarcia w dokumentach danych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO w zakresie niewynikającym z przepisów prawa - wyraźna zgoda na ich przetwarzanie, o której mowa w art. 9 ust. 2 lit. a RODO.

  1. Dane osobowe mogą być udostępniane podmiotom uprawnionym do ich otrzymywania na podstawie przepisów prawa lub umowy.
  2. Dane osobowe są przechowywane przez okres nie dłuższy niż jest to niezbędne do realizacji celów, dla których są przetwarzane, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
  3. Osobie, której dane są przetwarzane przysługuje prawo:
  1. dostępu do treści swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania lub usunięcia, na zasadach określonych w art. 15-17 RODO;
  2. ograniczenia przetwarzania danych, w przypadkach określonych w art. 18 RODO;
  3. przenoszenia danych, na zasadach określonych w art. 20 RODO tj. do otrzymania przez osobę, której dane dotyczą od administratora danych osobowych jej dotyczących, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego;
  4. cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
  5. wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, adres: ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa.
  1. W celu skorzystania z praw, o których mowa w pkt 7 ppkt 1 - 4 należy skontaktować się z administratorem lub inspektorem ochrony danych, korzystając ze wskazanych wyżej danych kontaktowych.
  2. Podanie danych osobowych w zakresie wynikającym z art. 221 § 1 i 4 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy w zw. z art. 2 oraz art. 4 ust. 4 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o pracownikach sądów i prokuratury, rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 3 marca 2017 r. w sprawie stanowisk i szczegółowych zasad wynagradzania urzędników i innych pracowników sądów i prokuratury oraz odbywania stażu urzędniczego jest obowiązkowe, aby uczestniczyć w naborze, podanie danych w zakresie szerszym jest dobrowolne i wymaga wyrażenia zgody na ich przetwarzanie.

                      Prokurator Regionalny

                              w Warszawie

                           Jakub Romelczyk

Materiały

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY zał. nr 1
KWESTIONARIUSZ​_OSOBOWY​_zał​_nr​_1.docx 0.02MB
Oświadczenia zał. nr 2
oświadczenia​_zał​_nr​_2.docx 0.01MB
Oświadczenie - przetwarzanie danych osobowych zał. nr 3
oświadczenie​_-​_przetwarzanie​_danych​_osobowych​_zał​_nr​_3.docx 0.02MB
Oświadczenie - ochrona danych osobowych zał. nr 4
oświadczenie​_-​_ochrona​_danych​_osobowych​_zał​_nr​_4.docx 0.02MB