W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Historia

http://ciechanow.psse.waw.pl/files/wsse/PSSE/PSSE_Ciechanow/inne/Historia/obecnie.JPG

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Ciechanowie powstała w 1953r.

W wyniku reformy administracyjnej kraju w 1975 r. nastąpił rozdział na Stację Wojewódzką i Terenową. W takiej strukturze Inspekcja Sanitarna funkcjonowała do 1998 r.

Od 01.01.1999 r. Terenowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna powróciła do nazwy Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna, a Wojewódzka Stacja w Ciechanowie została przekształcona w Oddział Zamiejscowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Warszawie. W 2003r nastąpiło połączenie obu funkcjonujących w Ciechanowie jednostek w jedną.

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Ciechanowie jest jednostką budżetową działającą w oparciu o ustawę z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej, przy pomocy której Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ciechanowie wykonuje zadania z zakresu zdrowia publicznego, określone w ustawie z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Głównym celem działalności Państwowej Inspekcji Sanitarnej jest ochrona zdrowia ludzkiego przed niekorzystnym wpływem szkodliwości i uciążliwości środowiskowych, zapobieganie powstawaniu chorób, w tym zakaźnych i zawodowych poprzez sprawowanie zapobiegawczego i bieżącego nadzoru sanitarnego oraz prowadzenie działalności zapobiegawczej i przeciwepidemicznej w zakresie chorób zakaźnych i innych chorób , a także na prowadzeniu działaności oświatowo – zdrowotnej.

Obszarem działania Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ciechanowie jest powiat ciechanowski, który obejmuje Miasto Ciechanów , Miasto i Gminę Glinojeck oraz gminy: Ciechanów , Grudusk, Gołymin, Ojrzeń, Opinogóra, Regimin , Sońsk.

Ponadto na mocy rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 22.03.2010 r. w sprawie wykazu stacji sanitarno - epidemiologicznych wykonujących badania laboratoryjne i pomiary, laboratoria Powiatowej Stacji w Ciechanowie wykonują badania dla innych Powiatowych Stacji:

- w zakresie badania wody dla PSSE w: Mławie, Pułtusku, Przasnyszu, Płońsku

- w zakresie badania żywności dla PSSE w: Mławie, Płońsku, Pułtusku, Przasnyszu, Makowie Mazowieckim, Ostrołęce

{"register":{"columns":[]}}