W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Laboratorium Badań Mikrobiologicznych

W Laboratorium Badań Mikrobiologicznych wykonywane są:

- Badania kału w kierunku bakterii z rodzaju Salmonella, Shigella   

-Badania kału u dzieci do lat dwóch w kierunku tlenowej flory przewodu pokarmowego (Salmonella, Shigella, Yersinia, potencjalne EPEC), rotawirusów, adenowirusów

- Badania kału na obecność antygenu rota-i adenowirusów

- Badania kału w kierunku Yersinia spp.

- Badanie w kierunku potencjalnie enteropatogennych Escherichia coli

- Kontrola procesów sterylizacji

- Badanie ilościowe zanieczyszczeń powierzchni drobnoustrojami -metoda płytek kontaktowych

- Badanie ilościowe zanieczyszczeń powietrza drobnoustrojami -metoda sedymentacyjna

- Trzykrotne badanie kału do celów sanitarno-epidemiologicznych

Wszystkie badania wykazane w zakresie akredytacji Laboratorium Badań Mikrobiologicznych wykonywane są wg ściśle określonych procedur badawczych..

 UWAGA: Uczniowie/studenci/doktoranci, kształcący się do wykonywania prac, przy wykonywaniu których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia lub choroby zakaźnej na inne osoby kierowani na badania przez dyrektora szkoły/rektora uczelni są zwolnieni z opłaty za badanie.

Podstawa prawna: ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o  zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. z 2019 r. poz. 1239, 1495).

 

Przyjmowanie próbek do badań od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 11.00

  Wydawanie sprawozdań z badań od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00-14.00

 

Badania wykonywane są przez doświadczony i kompetentny personel zgodnie z zatwierdzonymi procedurami badawczymi lub instrukcjami producentów stosowanych testów,  zgodnie z systemem zarządzania i dobrą praktyką laboratoryjną, a jakość świadczonych usług potwierdzana jest w krajowych badaniach biegłości oraz badaniach międzylaboratoryjnych.

Laboratorium spełnia wymagania normy PN-EN ISO/IEC 17025 „Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących” i posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji.

e-mail: lab.psse.glogow@sanepid.gov.pl

DRUKI DO POBRANIA

 

{"register":{"columns":[]}}