W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wzmocnienie infrastruktury powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych w celu zwiększenia efektywności ich działania

Wzmocnienie infrastruktury psse w celu zwiększenia efektywności ich działania

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grójcu realizuje zadania pod nazwą „Częściowa termomodernizacja budynków nr 1 i 2 Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grójcu” oraz „Budowa pochylni oraz remont elewacji wraz z wymianą stolarki budowlanej w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grójcu”.

Zadania finansowane są ze środków projektu pn. „Wzmocnienie infrastruktury powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych w celu zwiększenia efektywności ich działania” realizowanego w ramach osi priorytetowej XI REACT-EU Działania 11.3 Wspieranie naprawy i odporności systemu ochrony zdrowia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 w zakresie wsparcia organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej (roboty budowlane, doposażenie, w tym zakup wyrobów medycznych jednorazowego użytku, środków ochrony indywidualnej oraz środków do dezynfekcji).

Celem głównym projektu jest wzmocnienie funkcjonowania służb Państwowej Inspekcji Sanitarnej poprzez dokonanie niezbędnych działań w zakresie rozbudowy infrastruktury technicznej i sprzętowej posiadanej przez Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne (PSSE) w Polsce. Państwowa Inspekcja Sanitarna jest powołana do realizacji zadań z zakresu zdrowia publicznego, m.in. w celu ochrony zdrowia ludzkiego przed niekorzystnym wpływem szkodliwości i uciążliwości środowiskowych, zapobiegania powstawaniu chorób, w tym chorób zakaźnych i zawodowych. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej pełnią unikalną rolę w skali kraju ze względu na sprawowanie zapobiegawczego i bieżącego nadzoru sanitarnego oraz prowadzenie działalności zapobiegawczej i przeciwepidemicznej w zakresie chorób zakaźnych i innych chorób spowodowanych warunkami środowiska. Projekt jest odpowiedzią na zidentyfikowane potrzeby oraz dotychczasowe doświadczenia związane z pandemią COVID-19, które jednoznacznie wskazują na konieczność poprawy i wzmocnienia wydolności systemu reagowania w warunkach kryzysu. Realizacja inwestycji przyczyni się do stworzenia nowoczesnej i sprawnie funkcjonującej infrastruktury.
Wysokość dofinansowania ze środków unijnych wynosi 489 220,38 zł.

Materiały

Mapa dotacji UE
{"register":{"columns":[]}}