W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat dotyczący jakości wody z wodociągu publicznego Skrzypne z dnia 04.04.2025 r.

04.04.2025

Probówki laboratoryjne

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu informuje odbiorców wody z wodociągu publicznego w Skrzypnem Dolnym, że w dniu 04.04.2025 r. wydał na podstawie sprawozdania z badań wody z dnia 04.04.2025 r. decyzję o warunkowej przydatności wody do spożycia z ww. wodociągu.

Przeprowadzone badania laboratoryjne próbek wody pobranej w dniu 01.04.2025 r. wykazały przekroczenie parametru mikrobiologicznego:

Zbiornik Skrzypne Dolne

  • Ogólna liczba mikroorganizmów na agarze odżywczym w temp. 22±2°C po 68±4h – >3000 jtk/1ml

Budynek Szkoły Podstawowej w Skrzypnym Dolnym

  • Ogólna liczba mikroorganizmów na agarze odżywczym w temp. 22±2°C po 68±4h – >3000 jtk/1ml

W związku z powyższym woda do celów konsumpcyjnych, tj. do picia, przygotowywania posiłków i potraw, do mycia i płukania warzyw i owoców, do produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością, a także do kąpieli noworodków powinna być używana WYŁĄCZNIE po przegotowaniu.

Woda bez ograniczeń może być wykorzystywana do innych celów socjalno-bytowych, higienicznych i domowych, a także do urządzeń sanitarnych (WC).

Administrator wodociągu został zobowiązany do zapewnienia zastępczego źródła zaopatrzenia mieszkańców w wodę oraz kontynuacji działań naprawczych celem doprowadzenia jakości wody do obowiązujących wymagań.

Z uwagi na prowadzoną dezynfekcję może nastąpić pogorszenie zapachu wody ze względu na zwiększoną zawartość chloru w wodzie.

{"register":{"columns":[]}}