W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Czerwona flaga na kąpielisku w powiecie obornickim

12.07.2021

istockphoto-544678946-170667a

KOMUNIKAT NR 2/2021

DOTYCZĄCY JAKOŚCI WODY Z KĄPIELISK
W POWIECIE OBORNICKIM

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Obornikach zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 17 stycznia 2019 r. w sprawie nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli (Dz.U.2019 r. poz. 255) na podstawie przeprowadzonych badań wody w ramach kontroli wewnętrznej informuje, że woda z kąpielisk zlokalizowanych na terenie powiatu obornickiego:

 • Kąpielisko miejskie Oborniki, ul. Kowanowska – woda odpowiada wymogom sanitarnym do kąpieli (data poboru 06.07.2021r.),
 • Kąpielisko miejskie Rogoźno, ul. Plażowa – woda odpowiada wymogom sanitarnym
  do kąpieli
  (data poboru 12.07.2021r.),
 • Kąpielisko Za Jeziorem  w Rogoźnie, ul. Za Jeziorem – woda odpowiada wymogom sanitarnym do kąpieli (data poboru 12.07.2021r)
 • Kąpielisko Nienawiszcz, gm. Rogoźno – woda nie odpowiada wymogom sanitarnym do kąpieli z uwagi na pogorszenie mikrobiologiczne, na kąpielisku obowiązuje czerwona flaga (data poboru 12.07.2021r.)
 • Kąpielisko Budziszewko, gm. Rogoźno - woda odpowiada wymogom sanitarnym
  do kąpieli
  (data poboru 12.07.2021r)

Jednocześnie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Obornikach przypomina, iż nie należy korzystać z kąpieli w czasie silnych zakwitów glonów a zwłaszcza sinic w zbiornikach wodnych ze względu na możliwość występowania ujemnych skutków zdrowotnych.

Informacja dotycząca jakości wody na kąpieliskach i miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu. Dodatkowo informacja dotycząca jakości w wodzie w kąpielisku dostępna
jest również na stronie serwisu kąpieliskowego https://sk.gis.gov.pl/.

 

{"register":{"columns":[]}}