W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zakwit sinic na kąpielisku w powiecie obornickim

04.08.2021

istockphoto-622966806-170667a

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Obornikach zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 17 stycznia 2019 r. w sprawie nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli (Dz.U.2019 r. poz. 255) na podstawie przeprowadzonej w dniu 04.08.2021r. wizualnej oceny jakości wody w ramach kontroli wewnętrznej i urzędowej informuje, że woda z Kąpieliska miejskie Rogoźno, ul. Plażowa nie odpowiada wymogom sanitarnym do kąpieli z uwagi na nadmierny zakwit sinic. W związku z powyższym na kąpielisku obowiązuje tymczasowy zakaz kąpieli.

Jednocześnie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Obornikach informuje, iż nie należy korzystać z kąpieli w czasie silnych zakwitów glonów a zwłaszcza sinic w zbiornikach wodnych ze względu na możliwość występowania ujemnych skutków zdrowotnych.

Informacja dotycząca jakości wody na kąpielisku obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu. Dodatkowo informacja dotycząca jakości w wodzie w kąpielisku dostępna jest również na stronie serwisu kąpieliskowego https://sk.gis.gov.pl/.

{"register":{"columns":[]}}