W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Drugie śniadanie

11.09.2023

drugie śniadanie

Sumiennie pamiętamy o śniadaniu dla dzieci, ale nie możemy zapominać o drugim śniadaniu. Ten wciąż niedoceniany posiłek jest wyjątkowo ważny dla rozwoju naszego dziecka. Ale co przygotować maluchowi do szkoły, żeby było i smacznie, i zdrowo?!
Drugie śniadanie to ważny posiłek dla dziecka – umożliwia mu koncentrację w szkole i dostarcza niezbędnej energii.
Co przygotować na zdrowe drugie śniadanie dla dzieci?
Kanapki to już przeżytek, ale dobrym pomysłem są np. tortille, sałatki czy pizzerinki oraz przekąski, jak warzywa, owoce, orzechy albo pełnoziarniste batoniki.
Pamiętajmy również o dobrym zapakowaniu drugiego śniadania do szkoły. Warto zaopatrzyć się w praktyczny pojemnik z przegródkami, czyli tzw. lunchbox.   
Drugie śniadanie to posiłek między śniadaniem a obiadem. Długo był traktowany po macoszemu i jako zapychacz, ale nic bardziej mylnego. Drugie śniadanie nie tylko zaspokaja nasz głód aż do pory obiadowej, ale również jest kluczowe dla rozwoju i zdrowia dziecka. Dlaczego?
Drugie śniadanie dostarcza energię do intensywnej pracy umysłowej i aktywności fizycznych, dzięki czemu dziecko w wieku szkolnym będzie w stanie zarówno skupić się na lekcjach, jak i dawać z siebie wszystko na zajęciach sportowych. Brak tego posiłku nie tylko negatywnie wpływa na wynikach malucha w nauce, ale również może przyczynić się do chorób metabolicznych, układu krwionośnego i zaburzeń gospodarki hormonalnej.

Zdrowe drugie śniadanie dla dzieci – o tym pamiętaj:

  • Posiłek, który dziecko spożywa w szkole, powinien być zdrowy. Unikajmy drożdżówek, chipsów czy słodkich batoników, które nie zaspokoją potrzeb żywieniowych naszego rosnącego dziecka.
  • Najlepszym pomysłem nie są również kanapki, które dla dzieci zwyczajnie nie są atrakcyjne i często lądują w koszu albo zapomniane pleśnieją w tornistrach.
  • Zadbajmy o to, aby posiłki były zróżnicowane, kolorowe i smaczne. Nie zapominajmy o warzywach – źródle witamin i błonnika.
  • Zamiast słodyczy zaopatrzmy dziecko w owoce, orzechy lub pełnoziarniste batoniki czy inne zdrowe desery.
  • Nie zapominajmy o wodzie, unikajmy napojów gazowanych.
  • Warto przygotowywać drugie śniadanie razem z dzieckiem. To okazja nie tylko do spędzenia wspólnie czasu, ale również do zaangażowania malucha w przyrządzanie własnych posiłków i wpajania mu zasad zdrowego żywienia.
  • Pamiętajmy również o atrakcyjnym zapakowaniu drugiego śniadania – jedzenie w folii śniadaniowej zgniecione na dnie plecaka to już przeżytek.

Pojemnik na drugie śniadanie dla dzieci
W czym dać dziecku jedzenie do szkoły? Świetnym pomysłem jest pojemnik na drugie śniadanie z przegródkami. Ich wybór jest ogromny, na które pudełko się zdecydować?
Idealny lunchbox powinien mieć kilka przegródek, aby zmieścić różne rodzaje smakołyków (które nie zmieszają się w plecaku), a także być atrakcyjny wizualnie dla dziecka. Maluch z pewnością chętnie sięgnie po zdrowe drugie śniadanie zapakowane w pudełko w ulubionym kolorze czy z ukochanymi postaciami z filmów albo seriali.
Przy wyborze pojemnika na drugie śniadanie dla dzieci pamiętaj również, aby lunch box:

  • miał oznaczenia, że nadaje się do kontaktów z żywnością (np. 5/PP, 4/LDPE lub 2/HDPE),
  • był szczelny,
  • łatwo się otwierał i zamykał,
  • nadawał się do do mycia w zmywarce lub podgrzewania w mikrofalówce (jeśli oczywiście masz taką potrzebę),
  • miał w zestawie sztućce i butelkę wielorazową (jeśli nie ma, nie zapomnij, aby zaopatrzyć w nie dziecko).

 

{"register":{"columns":[]}}